Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Рішення Система електронних держзакупівель в Україні

Система електронних держзакупівель в Україні

OpenProcurement-logo.png

Проект реформи державних закупівель в Україні спрямований на якнайшвидший перехід державних послуг на електронні процедури, введення безпаперового документообігу та надання громадськості прямого і необмеженого доступу до інформації. Найважливішою частиною цієї реформи є розробка та впровадження прозорої системи електронних держзакупівель в Україні. Така система повинна бути відкрита для всіх кваліфікованих та зацікавлених учасників, оголошена та прорекламована відповідним чином, повинна мати об'єктивні критерії оцінки та визначати переможцем постачальника з найвигіднішою пропозицією. 

План Проекту 

Мета даного проекту полягає у створенні ефективної електронної системи державних закупівель, код якої буде відкритим та переданим державі безкоштовно. Система повинна задовольняти такі цілі: 

  • Простота і зручність використання. Процедури, пов'язані із закупівлями, повинні бути прості і зрозумілі для всіх учасників процесу. 
  • "Відкритість" документів та прозорість процедур. Громадськість повинна мати вільний доступ до всіх документів, пов'язаних з державними закупівлями. 
  • Рівні можливості для учасників. Всі компанії можуть брати участь, якщо їхня пропозиція відповідає вимогам закупівлі. 
  • Запобігання корупції. Використання електронних документів, строгі та об’єктивні кваліфікаційні вимоги, прозора системи оцінки пропозицій та визначення переможця допоможуть у викоріненні корупції. 

Рішення Quintagroup 

Електронна система державних закупівель на даний момент складається із центральної бази даних закупівель і зворотного аукціону. Для реалізації цього рішення були використані різні веб-технології, у тому числі Python, Pyramid, Angular.js, Bootstrap, Flask, CouchDB, PouchDB. Завдяки їм ця потужна система охоплює такі етапи закупівлі: підготовка і початок закупівлі, запитання та відповіді замовника, аукціон (торги), оцінка пропозицій та визначення переможця, розгляд та вирішення скарг. 

Використовуючи документацію на декількох мовах, користувачі системи зможуть легко брати участь у відповідних етапах електронної закупівлі: 

  1. Підготовка включає в себе реєстрацію користувача, створення / редагування облікових даних користувачів або організацій (здійснюється на Майданчиках). 
  2. Ініціація закупівлі. Організація-замовник оголошує "Закупівлю", учасники ознайомлюються з вимогами і мають можливість поставити питання замовнику. 
  3. Аукціон. Учасники реєструються для участі в аукціоні. Після закінчення аукціону система автоматично ранжує учасників згідно заявленим ціновим пропозиціям. 
  4. Оцінка. Розглядається пропозиція кандидата та перевіряється його кваліфікація. Замовник, учасники, спостерігач можуть ознайомитись з пропозицією кандидата та його кваліфікаційними документами. 
  5. Завершення. Якщо на етапі Оцінки переможець був обраний, то замовник реєструє рішення в системі, друкує виписку із системи про проведений аукціон та його результати, публікує в системі договір на поставку. 

 Архітектура 

Система складається з двох основних компонентів: Майданчиків та серверної частини, що включає в себе Центральну базу даних (ЦБД) і API. Майданчик - це апаратно-програмний компонент, який взаємодіє з ЦБД за допомогою API і надає користувачам тимчасовий прямий доступ до інтерфейсу модуля Аукціон для участі в торгах. 

Кінцеві користувачі можуть отримати доступ до системи тільки через сервіси Майданчика. Адміністратор має безпосередній доступ до ЦБД і сервісів, що надаються серверною частиною. Орган, що розглядає скарги, користується системою через спеціалізований веб-інтерфейс для розгляду та врегулювання скарг. 

OpenProcurement-scheme.png

Взаємодія Майданчиків і ЦБД виконується через API - веб-інтерфейс, базований на нотації JSON. Бізнес-логіка реалізована на мові Python. Нереляційна база даних CouchDB використовується для зберігання записів аукціонів, пропозицій і т.д. Додатки (вкладені документи), наприклад, бінарні файли, такі як PDF, XLS, зберігаються на S3-сумісному файловому сервері. 

Результати проекту 

Компанія Quintagroup розробила і реалізувала електронну систему для держзакупівель в Україні, яка відповідає вимогам нового підходу до узгодженості процедур закупівлі, оцінки цінових пропозицій, прозорості і відкритості процесів та інформації. Крім того, стандарт даних був узгоджений з Open Contracting 1.0RC. Вихідний код системи є відкритим та безкоштовним, зберігається в репозиторії Github: github.com/openprocurement. Детально роботу з системою описано в документації. Це рішення тестується та використовується в різних областях державних закупівель.

« Травень 2018 »
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031