Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Питання - відповіді Що таке Zope?

Що таке Zope?

Zope - це Сервер Веб Рішень, що забезпечує безпечну, потужну та доступну модель розробки.

Zope є Сервером Веб Рішень (Web Application Server), що поширюється з Відкритими Джерелами (Open Source), написаний, в основному, на мові програмування Python. Zope містить багато цінних для розробників особливостей: об'єктну базу даних що може містити не тільки вміст, фотографії, спеціально розроблені дані, а також динамічні HTML/XML шаблони, скрипти, пошукову систему, запити до реляційної бази даних (RDBMS) і програмний код. Zope відзначається потужною моделлю розробки Через Веб ( through-the-web development), це дозволяє робити будь-які зміни на сайті з будь-якої точки світу. Щоб забезпечити грамотну роботу такої моделі, Zope володіє глибоко інтегрованою моделлю Безпеки. Побудована за концепцією "безпечного делегування контролю" ( safe delegation of control), архітектура безпеки Zope дозволяє делегувати права контролю над певною частиною сайту іншим організаціям чи особам. Модель транзакцій застосовується не тільки до об'єктної бази даних Zope (ZODB), але також і до конекторів до багатьох реляційних баз даних, що сприяє сильній інтеграції даних. Ця модель транзакцій працює автоматично, забезпечуючи успішне зберігання всіх даних в джерелах до того часу поки хтось не відмінить транзакції за допомогою веб бровзера (зробить undo) або якогось іншого клієнта.

Для розширення базового набору засобів побудови сайту існує велика кількість плагінів (продуктів - в термінології Zope). Це можуть бути: об'єкти зі спеціальним вмістом, конектори до реляційних баз даних чи якихось зовнішніх даних, розширені засоби для управління вмістом, цілі програмні рішення для e-commerce, документообігу, управління вмістом. Zope містить свої власні HTTP, FTP, WebDAV і XML-RPC сервіси, але також може використовуватись з Apache або іншими серверами.

Хто підтримує Zope?
Zope було створено компанією Zope Corporation. Деякі частини Zope стали всім доступні з Відкритими Джерелами (Open Source) в 1996 році. Цілий програмний сервер став доступний з Відкритими Джерелами в 1998 році. Бачення розвитку Zope компанією Zope Corporation все ще залишається пріоритетним для всієї спільноти розробників. Але з кожною новою версією Zope все більше розробників з цілого світу приносять багато цінних змін, публікуючи патчі в баг коллекторі (bug collector), роблять пропозиції по вдосконаленню системи, перевіряють правильність роботи нововведень. Існує спеціальний сайт для розробників (Zope Development Site), що містить детальну документацію по проектах, над якими ведуться роботи, пропозиції щодо майбутнього і минулого системи Zope.

« Травень 2018 »
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031